تصفیه آب به روش (EDR (Electro dialysis Reverse

فیلتر دستگاه تصفیه آب Ro

کلمه Dialysis در لغت به معنی جدا کردن مواد از یک محلول می باشد و روش EDR در واقع بیانگر جدا کردن املاح از آب با استفاده از انرژی برق می‌‌باشد.

در این روش با استفاده از جریان برق DC و همچنین غشاهای آنیونی و کاتیونی، عملیات جداسازی املاح از آب صورت می ‌‌پذیرد.

کلمه Reverse در انتهای این روش بدین معنی می باشد که در اثر عبور آب از ممبرین ‌‌های سیستم، یکسری از املاح بر روی ممبرِین‌‌ ها رسوب می‌ نمایند.

در روش های سنتی که به ED معروف بود از تزریق اسید و آنتی اسکالانت و اسید سولفوریک برای جلوگیری از رسوب استفاده می ‌‌شد ولی در این روش به ازای حدوداً هر ۱۵ دقیقه کار سیستم، پلاریته سیستم یا همان جای قطب‌‌های مثبت و منفی تعویض می‌‌گردد و املاح رسوب کرده بر روی سیستم از آن جدا می‌‌شوند.

نکته‌‌ ای که در مورد روش EDR قابل توجه می باشد این است که در هر مرحله از تصفیه تنها ۵۰% از املاح می ‌‌تواند دفع گردد لذا برای رسیدن به خلوص بالاتر باید آب در چندین مرحله تصفیه شود.

روش EDR بیشتر برای تولید آب شرب در دنیا استفاده می شود.

از آنجایی که TDS مناسب آب شرب بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ می‌‌باشد وTDSخروجی این روش بالاتر از۱۰۰ می‌باشد، این روش بهترین روش تولید آب شرب در حجم‌‌ های بالا می باشد.

حداقل حجم آب تولیدی به روش EDR حدود ۱۵ متر مکعب در شبانه روز می باشد.

o معایب روش EDR

حداکثر TDS ورودی به سیستم ۱۲۰۰۰ PPM می باشد .

ماکسیمم درصد حذف املاح در هر مرحله ۵۰% می باشد در حالی که در روشRO، ۹۹% می باشد.

این روش فقط توانایی حذف عناصری را دارد که از لحاظ الکتریکی خنثی نیستند.

مثلاً اگر شکر در آب حل شود یون های سازنده آن از لحاظ الکتریکی خنثی می باشند، لذا اگر آب شیرین بارها و بارها از این سیستم عبور نماید به هیچ وجه املاح آن حذف نمی ‌‌گردد.

همچنین این روش توانایی حذف میکرو ارگانیزم های موجود در آب مانند باکتری ها، قارچ ها، جلبک ها و ویروس ها را به علت اینکه از لحاظ الکتریکی خنثی می باشند را ندارد.

o مزایای روش EDR

یکی از مهمترین مزیت ‌‌های روش EDR ریکاوری بالای سیستم می باشد که تا حد ۹۴% می ‌‌تواند افزایش یابد این بدین معنی است که این سیستم می‌‌تواند ۹۴% آب ورودی را تصفیه نماید و فقط ۶% آن را به صورت پساب دفع نماید.

مزیت دوم سیستم، عمر ممبرین‌‌ های استفاده شده می‌‌باشد که حدود ۱۰ سال می‌‌باشد .

فشار کاری این سیستم کم می‌‌ باشد، لذا هزینه های نگهداری اتصالات و پایپینگ آن بسیار پایین می ‌‌باشد و برای جلوگیری از خوردگی می‌‌توان از اتصالات UPVC در کل سیستم استفاده نمود.

هزینه نگهداری این دستگاه نسبت به RO بسیار پایین‌‌ تر می ‌‌باشد.

تزریق مواد شیمیایی برای جلوگیری از رسوب که مواد گران قیمتی هم می باشند نیاز نمی باشد.

Dialysis word literally means to separate the material from a solution is

And EDR actually represent separate salt from water using electricity energy.

The method uses a DC power flow, as well as anionic and cationic membranes,

Removal of salts from water operations are done.

Reverse word at the end of this means is that the water passes through the membrane system, some of the salts are deposited on the membrane.

salts deposited on the separate system.

EDR method for the production of drinking water in the world is used.
Since drinking water TDS TDS 100 to 500 and the output of this method is higher Az100, this method is the best method for the production of drinking water in high volumes.
Minimum water volume of 15 cubic meters per day production method is EDR.
o disadvantages of the EDR
Sign up to 12000 PPM TDS is.
Maximum Contaminant removal rates at each stage is 50% while in the RO, 99% are.
The only way to remove elements that are electrically neutral.
If the sugar is dissolved ions manufacturer of electrically neutral, so if freshwater repeatedly pass the system does not remove the salts.
This method also eliminates the ability of micro-organisms present in the water such as bacteria, fungi, algae and viruses because they are not electrically neutral.
o benefits of EDR

The second advantage of the system, which is used for membrane-life of approximately 10 years.
The system pressure is low, so it is very low maintenance costs and Piping connections to prevent corrosion and UPVC fittings can be used in the system.
The cost of these devices is much lower than RO.
Chemical injection to prevent the deposition of expensive materials are also not required.

Industrial and semi-industrial water treatment system, water treatment system Pyvrytk, domestic and industrial water filter purifier reverse osmosis desalination, desalination island Mapna, water and sewage, East Azarbaijan, Gilan Province Water and Wastewater, Water Purifier Platform , home water treatment system desktop, City water Purifier, water Purifier Relax, sales of alkaline ionized water, alkaline ionized water purifier sales, the benefits of alkaline ionized water, alkaline ionized water price