تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی

اگر یک دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری کنید ، نگرانی چندانی از بابت خرابی دستگاه تصفیه آب خانگی و هزینه های آن نخواهید داشت. از طرفی نرخ خرابی دستگاه های تصفیه آب خانگی استاندارد و با کیفیت بسیار پایین است و از سوی دیگر این دستگاه های تصفیه آب خانگی شامل گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر نیز هستند که خیال شما را راحت تر می کند.

تنها نکته ای که باقی می ماند تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی است. اگر یک بار در این خصوص توسط کارشناسان فنی معتبر آموزش ببینید ، خودتان هم می توانید فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی را به راحتی تعویض کنید. ادامه خواندن “تعمیر و نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی”

مزایای استفاده از دستگاه سختی گیر

* جلوگیری از عملیات رسوب گذاری در دستگاه‌های گران قیمت

* دارای آب پخش کن‌های مقاوم از جنس PVC

* قابلیت تحمل فشار تا 10 بار

* سرعت و دقت بالا در ساخت دستگاه و تحویل و نصب در محل

* انجام کلیه لوله کشی‌های مربوط به آب نمک و استارت دستگاه سختی گیر ادامه خواندن “مزایای استفاده از دستگاه سختی گیر”

عملکرد ممبران به روش نانوفیلتراسیون

نانوفیلتراسیون نیز یک فرایند جداسازی به کمک ممبران می باشد که از ممبرا ن های نازک و متخلخل با اندازه حفره درمحدوده یک هزارم تا پنج هزارم میکرون بهره می جوید . فشاراعمالی برجریان محلول دراین تکنیک، درمحدوده  0.3  تا 4 MPa می باشد . به دلیل بزرگترشدن اندازه حفره ها درممبرانهای نانوفیلتراسیون، این ممبرانها توانایی کارکردن در فشارهای پایین تری نسبت به ممبرانه ای اسمز معکوس داشته که این به معنی هزینه کمترعملیات و نگهداری این ممبرانها می باشد. ادامه خواندن “عملکرد ممبران به روش نانوفیلتراسیون”

تهران پایتختی که شتابان به خشکی می گراید

پیش بینی می شود که تقاضای آب آشامیدنی و بهداشتی تاسال 1400 به بیش از دوبرابر شرایط کنونی برسد . به این ترتیب ، ایران نیز وضعیتی مطلوب تر از متوسط جهانی ندارد و باید دنبال راه چاره ای برای کنترل این بحران و نه جلوگیری باشد . ادامه خواندن “تهران پایتختی که شتابان به خشکی می گراید”

شرکت سوآب در صنعت آب و فاضلاب

شرکت سو آب در صنعت آب و فاضلاب ، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات، مشاوره، رطراحی، تولید و اجرای سیستم های ذیل اعلام می دارد.

 • سیستم های تصفیه آبهای صنعتی و بهداشتی
 • سیستم های تصفیه فاضلاب های شهری و صنعتی
 • سیستم های آبرسانی تحت فشار
 • دستگاه های تصفیه آب استخر،جکوزی و حوضچه آب سرد
 • تجهیزات حمام های سونای خشک و بخار
 • دستگاه های سختی گیر آب در دو مدل تمام اتو ماتیک و نیمه اتوماتیک
 • دستگاه های اسمز معکوس (RO) جهت شیرین کردن آبهای شور و تهیه آب خالص جهت صنایع الکترونیک ،داروسازی و آبکاری
 • فیلترهای شنی تت فشار در دو مدل عمودی و افقی ، فیلترهای کارتریجی و هیدرو سیلکون جهت حذف گل و لای و مواد معلق در آب
 • دستگاه حذف قلیائیت برای جلوگیری از خوردگی در سیستم های حرارتی
 • تهیه دستگاه حذف آهن و دی گاز در جهت حذف گاز CO2 محلول در آب
 • پکیج های تزریق کننده مواد شیمیایی جهت دیگ های بخار، برج های خنک کننده، آب آشامیدنی و رسوب زدایی

ادامه خواندن “شرکت سوآب در صنعت آب و فاضلاب”

زمان تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی

برای زمانبندی و تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی به صورت زیر عمل می کنیم:

فیلتر های مراحل یک و دو و سه بسته به نوع کیفیت آب ورودی, در مدت ۴ تا ۶ ماه بهتر است که تعویض شوند.

به طور معمول و متوسط فیلتر ممبران, هر 18 ماه یا 24 ماه بهتر است تعویض گردد البته این درصورتی است که فیلتر های پیش تصفیه یعنی فیلترهای مراحل یک و دو و سه به موقع و در هر کدام در زمانبندی تعیین شده توسط کارشناس تعویض شوند . ادامه خواندن “زمان تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی”

نکات مهم در خرید سیستم تصفیه آب خانگی

نوع ممبران

توجه نمایید که دستگاهی که خریداری میکنید از چه نوع ممبرانی استفاده میکند. در اکثر دستگاهها از ممبران ۵۰ گالن استفاده میشود که اگر ممبران کیفیت داشته باشد در اکثر اوقات میتواند تا سه سال و حتی بیشتر کار کند و در صورت استفاده از ممبران های چینی و بی کیفیت علاوه بر کیفیت بد آب باید هر سال و شاید کمتر هم تعویض شود. ادامه خواندن “نکات مهم در خرید سیستم تصفیه آب خانگی”

ویژگی های دستگاههای تصفیه و آب شیرین کن خانگی

توانایی تولید 200 لیتر آب در شبانه روز

دارای فیلتر ممبران

دارای مخزن ذخیره آب با پوشش پلاستیک به ظرفیت 19 لیتر

دارای شیر برقی به منظور جلوگیری از هدر رفتن آب در موقع افزایش فشار آب شهری ادامه خواندن “ویژگی های دستگاههای تصفیه و آب شیرین کن خانگی”

مراحل تصفیه آب و کارایی آب تصفیه کن

متاسفانه به دلیل تبلیغات نادرست بسیاری از وارد کنندگان غیر متخصص و ناآگاه دستگاه های تصفیه آب، یکی از ملاک های تصمیم گیری مشتریان، تعداد مراحل تصفیه آب می باشد. آیا شما هم گمان می کنید ۶ مرحله بهتر از ۵ مرحله است؟ یا ۷ مرحله از هردوی اینها بهتر است؟ برخی از مراحل دستگاه تصفیه آب استاندارد را در زیر مشاهده می فرمائید ادامه خواندن “مراحل تصفیه آب و کارایی آب تصفیه کن”

مزایای دستگاه تصفیه آب

1.داشتن پوستی سالم زیبا ولطیف واز بین رفتن بیماریهای پوستی

2.افزایش کیفیت پخت غذا وتهیه چای وطعم واقعی

3.جلوگیری از بیماریهای کلیه ومجاری ادراری

4.کاهش خطربروزسرطان وبیماریهای کبد ادامه خواندن “مزایای دستگاه تصفیه آب”

تصفیه آب واتر تک

دستگاه تصفیه آب واترتک زیر سینکی به روش اسمز معکوس عمل می کنند که روش اسمز معکوس یکی از روش های نوین جداسازی می باشد که در آن املاح تا ابعاد 0.001 میکرون توسط غشای ممبرین و با فشاری که پمپ ایجاد می کند ,حذف می شوند. ادامه خواندن “تصفیه آب واتر تک”

پرکاربرد ترین دستگاه های تصفیه آب

اما پرکاربرد ترین سیستمهای تصفیه آب خانگی ، دستگاه های تصفیه آب RO (آب شیرین کن و یا ۶ فیلتره) میباشد که با استفاده از غشای ممبران کلیه فلزات سنگین ،جامدات داخل آب و کلیه میکرو ارگانیزمها (میکروب ،ویروس ،انگل ،و باکترها) و  شوری آب را حذف میکند، ادامه خواندن “پرکاربرد ترین دستگاه های تصفیه آب”