تصفیه فاضلاب بهداشتی

۱- روشهای فیزیکی

از جمله روش های معمول تصفیه فیزیکی فاضلاب می توان به سیستمهای آشغالگیری، دانه گیری، ته نشینی، شناورسازی، چربی گیری و فیلتراسیون اشاره نمود .

۲– روش های بیولوژیکی

به آن دسته از روشهایی که درآنها از فرآیندهای بیولوژیکی برای تصفیه فاضلاب استفاده میشود، روش های بیولوژیکی می گویند. در این روشها میکروارگانیسم ها (بویژه باکتریها) نقش اصلی را در فرآیند تصفیه برعهده دارند چرا که آنها با استفاده ازمکانیسمهای درونی خود مواد آلی موجود در فاضلاب را جذب کرده و از آن برای تولید سلول جدید و کسب انرژی استفاده می کنند . ادامه خواندن “تصفیه فاضلاب بهداشتی”

ویژگی های پکیج چربی گیر DAF

قابلیت حذف بیش از ۹۹درصد چربی های امولسیونی و آزاد و ذرات معلق

قابلیت حذف بیش از ۷۵ درصد بار آلودگی شیمیایی (COD) پساب

شفاف شدن پساب خروجی دراثر حذف ذرات کلوئیدی

سهولت حمل و نقل و نصب به علت ساخت DAF به صورت پکیج های یکپارچه

قابلیت تولید لجن نسبتا جامد و کم آب

قابلیت حذف دترجنت از پساب ادامه خواندن “ویژگی های پکیج چربی گیر DAF”

فرآیند تولید پساب چرب در آشپزخانه ها و رستوران ها و حذف روغن از آب

روغن های گیاهی و حیوانی به عنوان یکی از منابع اصلی در طبخ غذا به شمار می آیند. در فرآیند طبخ غذا عملیاتی چون شستشوی ظروف، آبکشی غذا و کفشویی آشپزخانه باعث تولید حجم قابل توجهی پساب چرب می شود. این پساب، عمدتا محتوی چربی، روغن و پسماندهای غذا می باشد و در گروه پساب ها و فاضلاب های چرب طبقه بندی می گردد. ادامه خواندن “فرآیند تولید پساب چرب در آشپزخانه ها و رستوران ها و حذف روغن از آب”

توضیح در مورد مواد ضد UV

براساس استاندارد ، منهولهای پلی اتیلنی بایستی قابلیت ماندگاری در فضای باز را حداقل به مدت یکسال داشته باشند. بدین سبب نیاز است که منهولهای پلی اتیلنی در مقابل اشعه UV آفتاب مقاوم باشند. از طرفی مواد پلی اتیلن از نوع لوله  HDPE تولیدی پتروشیمی های کشور دارای مواد افزودنی ضد UV نمی باشند و نیاز به افزودن مواد مقاوم دیگر مانند (کربن سیاه) به عنوان ضد UV دارند. ادامه خواندن “توضیح در مورد مواد ضد UV”

60درصد استان دچار خشکسالی شدید است

مراسم افتتاحیه بهره برداری از سد مخزنی حاجی آباد قائن در استان خراسان برگزار شد. دکتر رضا اردکانیان معاون امور آب وزارت نیرو در این مراسم یکی از محوری ترین برنامه های دولت را مهار آب در کشور ذکر کردو اظهار داشت: در دوره ی 8ساله خاتمی عملیات احداث بیش از 40 سد مخزنی بزرگ به اتمام رسیده است و امسال نیز در تاریخ تأمین و مهار آبهای سطحی کشور یک سال استثنایی خواهد بود.

ادامه خواندن “60درصد استان دچار خشکسالی شدید است”

اطلاعاتی درمورد گریس تراپ

جهت حذف چربی ها و مواد معلق پساب مکانهایی نظیر رستورانها، هتل ها، کارخانه جات و …. که دارای آشپزخانه بزرگی هستند استفاده می گردد .این سازه پیش ساخته بتونی از دو مخزن تشکیل شده و قبل از سپتیک قرار می گیرد فاضلاب وارد مخزن اول شده با آرامشی که به دست می آورد یک سری از ذرات که دارای جرم حجمی بیشتری از آب هستند . ادامه خواندن “اطلاعاتی درمورد گریس تراپ”

کاربرد ژنراتور های ازن ozomax کانادا

کاربردهای ازن در ضدعفونی و تصفیه آب:

v     از بین بردن باکتری ها و ویروس ها

v     اکسید کردن آهن و منگنز و تبدیل آنها به ترکیبات نامحلول و قابل فیلتر

v     رسوب دهی فلزات سنگین

v     کنترل جلبک ها و تک یاختگان ادامه خواندن “کاربرد ژنراتور های ازن ozomax کانادا”

کاربرد سیستم های ضد عفونی ازن

معرفی سیستم های ضدعفونی ازن

گاز ازن(O3) یکی از قوی ترین اکسید کننده های موجود در طبیعت به شمار می رود.

ازن عامل ضد میکروبی با طیف گسترده و قوی بوده که می تواند باکتری ها، قارچ ها، ویروس ها، جلبک ها و کپک ها را در زمان بسیار کوتاهی به طور کامل از بین می برد. فرآیندی که ازن توسط آن میکروارگانیسم ها را از بین می برد به زوال سلول Cell) Lysing ) معروف است. در این فرایند ازن دیواره سلولی میکروارگانیم ها را شکسته و سیتوپلاسم باکتری را حل می کند. گاز ازن قدرت اکسید کنندگی بسیار بالایی دارد که این خاصیت آن را برای عملیات تصفیه آب و ضدعفونی کردن آن بسیار مناسب کرده است. خواص گاز ازن که آن را برای عملیات تصفیه آب و ضدعفونی مناسب کرده است به قرار زیر است : ادامه خواندن “کاربرد سیستم های ضد عفونی ازن”

موارد آیین نامه ایمنی پساب های صنعتی چیست

پسآب :

ماده 86- جمع آوری پساب ها باید توسط کانال یا لوله صورت پذیرد و انتقال آن به استخر ها ومخازن بنحوی باشد که امکان انتشار و تماس با کارگران وجود نداشته باشد.

ماده 87- کانال ها و لوله های جمع آوری و انتقال پساب با ید به گونه ای باشدتا آب براحتی از داخل آنها عبور نماید واز گیر کردن ضایعات همراه آب ممانعت گردد .

ماده 88- کانال های رو باز جمع آوری پساب، باید بوسیله نرده حفاظتی و یا درپوش های مناسب پوشانده شوند.

ماده 89- پساب ها باید بنحوی وارد شبکه جمع آوری گردد که از انتشار و جاری شدن در سطح محیط ممانعت بعمل آید. ادامه خواندن “موارد آیین نامه ایمنی پساب های صنعتی چیست”

موارد استفاده از ازن در زمینه تصفیه آب

موارد استفاده از ازن در زمینه تصفیه آب های آشامیدنی و فاضلاب های مختلف صنعتی و شهری  رو به گسترش است. ازناسیون توانسته است در موارد زیادی مانند ضدعفونی کردن و اکسیداسیون ترکیبات آلی جایگزین فرآیندهای تصفیه متعارف شود. این فرآیند جدید در موارد مختلف دیگری همانند حذف ذرات معلق نیز کارایی روش های قدیمی تصفیه را افزایش داده است. ادامه خواندن “موارد استفاده از ازن در زمینه تصفیه آب”

فرایند ازناسیون

ـ ازن یک ماده ضد عفونی کننده مؤثر، جالب و به مراتب بهتر از کلر، دی اکسید کلر، کلروآمین ها و رادیکال های هیدروکسیل می ‌باشد.

ـ مقاومت نسبی میکروارگانیسم ها در مقابل ازن به طور تقریبی بدین ترتیب است : باکتری ها، ویروس ها، تخم ها و کیست های انگلی . ادامه خواندن “فرایند ازناسیون”

شرح خدمات شرکت در تأمین و تصفیه کلیه تجهیزات تصفیه آب

شرح خدمات شرکت سوآب در تأمین و تصفیه کلیه تجهیزات تصفیه آب