مصارف صنعتی رزین های آکریلیک گرما سخت

به دنبال پیشرفت تولید محصولات پلیمری اکریلیکی، دسته جدیدی از رزین های اکریلیکی به بازار معرفی شدند که دارای خصوصیات جدیدی از جمله سخت شدن و تشکیل فیلم به وسیله گرما و خواص فیزیکی و شیمیایی بالا برای مصارف صنعتی چه در داخل و در شرایط خارجی بودند. از جمله خواص بسیار مهم آن ها می توان به مقاومت های شیمیایی و نوری، در صد جامد بالاتر در زمان بعد از اعمال، سختی و خواص سطحی اشاره کرد. علاوه بر این با انتخاب مناسب منومرهای مصرفی در زنجیره اصلی و توجه به دانسیته شبکه ای شدن می توان به زمینه وسیعی از مصارف این دسته از رزین های اکریلیک دست یافت. به همین دلیل رزین های اکریلیک گرما سخت جایگزین سیستم های کو ره ای الکید آمین گردیدند و مصرف عمده ای در تولید پوششهای کوره ای اتومبیلی و لوازم خانگی، پوششهای مارپیچی و پوشش فلزات پیدا کردند.

تاکریل TR-1388

رزین اکریلیک پایه حلالی گرماسخت دارای گروه های فعال هیدروکسیل می باشد که جهت تولید رنگ های کوره ای طراحی شده است. ادامه خواندن “مصارف صنعتی رزین های آکریلیک گرما سخت”

انواع روش های تصفیه آب صنعتی

1 – تصفیه آب به روش تبادل یونی : در این روش از تبادل یونی به منظور سخت گیری آب و تولید آب خالص با درجه بالا استفده می شود.

2 – تصفیه آب به روش فیلتراسیون : روش های فیلتراسیون شامل میکرو فلتراسیون ،اولترافیلتراسیون و نانو فیلتراسیون می باشد که هدف آن جداسازی اجزای آلی و املاح محلول در آب برای تولید آب خالص است.

3 – تصفیه آب به روش  EDI  :این روش ترکیبی از تبادل یونی و فیلتراسیون غشایی است. ادامه خواندن “انواع روش های تصفیه آب صنعتی”

برج خنک کن فایبرگلاس مکعبی  

این سری از برج های خنک کن با ایده گرفتن از طرح آلمانی (SULZER) بوده و با توجه به امکانات و نیازهای داخلی طراحی و ساخته شده است، در طرح این شرکت مهمترین اصلاح ایجاد دریچه بازدید در این برج ها بوده که در طرح اصلی وجود ندارد.

ویژگی برج خنک کن فایبرگلاس مکعبی :

بدنه یکپارچه کامپوزیتی محکم و صلب

تنوع رنگ و زیبایی در شکل ظاهری

پوشش ویژه NPG و مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش و ضربه پذیر ادامه خواندن “برج خنک کن فایبرگلاس مکعبی  “

فواید استفاده از کربن فعال یا ذغال اکتیو

جمع آوری ذرات معلق دراب و در نتیجه شفافیت آب آکواریوم ، و همچنین گرفتن گازهای مضر درآکواریوم . حذف مواد آلی و آلاینده ها ی آلی ، اسیدهای آلی ، پروتئین ها ، هورمون ها ، ترکیبات آنتی بیوتیک ، ترکیبات آلی و همچنین انواع مختلف مواد شیمیایی ، داروها ، فلزات و مواد معدنی باشد. از بین بردن کلر و همچنین بوی بد آب ناشی از پس ماند ها و …ذغال اکتیو معمولا از ذغال سنگ قهوه ای – ذغال چوب یا پوسته نارگیل درست می شود . میزان مرغوبیت ذغال اکتیو بستگی به نحوه سوزاندن آن دارد . که این نحوه سوزاندن در تعداد منفذ هایی که در ذغال اکتیو شکل می گیرد نقش بسزایی دارد . ادامه خواندن “فواید استفاده از کربن فعال یا ذغال اکتیو”

مزایای استفاده از دستگاه سختی گیر

* جلوگیری از عملیات رسوب گذاری در دستگاه‌های گران قیمت

* دارای آب پخش کن‌های مقاوم از جنس PVC

* قابلیت تحمل فشار تا 10 بار

* سرعت و دقت بالا در ساخت دستگاه و تحویل و نصب در محل

* انجام کلیه لوله کشی‌های مربوط به آب نمک و استارت دستگاه سختی گیر ادامه خواندن “مزایای استفاده از دستگاه سختی گیر”

متعلقات مخزن هوای فشرده

  • شیرتخلیه از نوع اتوماتیک و شیر دستی کمکی
  • شیر اطمینان
  • فشار سنج

مخازن فوق طبق استاندارد مخازن تحت فشار کد ASME SEC 8 DIV 1 طراحی و ساخته شده است .

مشخصات فنی تله آبگیر :

  • فشار کارکرد : 7-13 BAR
  • حداکثر دمای هوای ورودی : 60
  • نوع عملکرد : CENTRIFUGAL

ادامه خواندن “متعلقات مخزن هوای فشرده”

فرآیند اسمز معکوس (RO)

اسمز معکوس یکی از شیوه های گسترده جداسازی است که کاربردهای مختلفی دارد . شیرین سازی آب های شور و آب دریا ، جداسازی مواد آلی و سمی از پساب های صنعتی چند مورد مهم استفاده از این تکنولوژی می باشد .

اسمز معکوس یکی از روشهای اصلی شیرین سازی آب دریا در کنار روشهایی مانند تقطیر ، الکترودیالیز ، تبادل یونی و …. است که در مقیاس های آزمایشگاهی ،شهری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد . ادامه خواندن “فرآیند اسمز معکوس (RO)”

آب پاش (اسپری)

آزمایشگاه کنترل کیفی  شرکت لوله سازان واحدی مستقل و کاملا مجزا بوده  و مجهز به تمامی دستگاههای مورد نیاز جهتن اندازه گیری و آزمون مواد اولیه می باشد . به طوری که محصولات تولیدی شرکت مطابق با استاندارد های ملی است .

ادامه خواندن “آب پاش (اسپری)”

آنتی اسکالانت ( مواد ضد رسوب )

حوزه فعالیت شرکت :

1_ سیستم های تصفیه آب OR

2_ سیستم های تصفیه فاضلاب

3 _ تجهیزات ادامه خواندن “آنتی اسکالانت ( مواد ضد رسوب )”

برج های افشانک های گاز زدا

 دگازر

گاززدا  برجی است که در آن آب توسط افشانک هایی از بالا به پایین پاشیده شده و هوا به کمک یک هواده (بلوئر) از پایین برج به بالا دمیده می شود .از دستگاه گاززدا بیشتر برای زدودن دی اکسید کربن از آب و در نتیجه افزایش pH   استفاده می شود . ادامه خواندن “برج های افشانک های گاز زدا”

روش های شیمیایی تصفیه آب

برای ضدعفونی کردن اولیه آب دو ماده شیمیایی وجود دارد : ید و کلر . هردو ماده سبک و ارزان بوده و استفاده از آنها آسان است. ید در کشتن ویروس ها ، باکتری ها و تک یاخته ها موثر است. با این حال هرچه آب سرد تر باشد ، زمان بیشتری نیاز است تا ید اثر خود را بگذارد و آب را ضدعفونی کند. ادامه خواندن “روش های شیمیایی تصفیه آب”