کاربرد مخزن آب یا برج آب

برج آب دارای دو لوله می باشد که از سطح زمین و از محور عمودی برج وارد تانک می شود که یکی هم لوله پرکننده و هم لوله مصرف می باشد و دیگری سرریز برج است که در صورتی که شناور الکتریکی کار نکند آب اضافه به حد بالای سطح آب از طریق آن خارج شده و درصورت وجود مخازن زمینی به آنها می ریزد و درصورت نبودن مخازن زمینی به نقطه ای ریخته می شود که اپراتور با ملاحظه آن مطلع می شود که شناور الکتریکی کار نمی کند و نسبت به تعمیر آن اقدام می نماید.درگذشته برای برج آب سه لوله در نظر میگرفتند که یکی برای پرکننده و دیگری برای مصرف و سومی برای سرریز بوده است که عملا وجود دو لوله جداگانه برای پر کردن و مصرف کردن آب ضرورتی نداشته و کار بیهوده ای است. ادامه خواندن “کاربرد مخزن آب یا برج آب”

برج خنک کن فایبرگلاس مکعبی  

این سری از برج های خنک کن با ایده گرفتن از طرح آلمانی (SULZER) بوده و با توجه به امکانات و نیازهای داخلی طراحی و ساخته شده است، در طرح این شرکت مهمترین اصلاح ایجاد دریچه بازدید در این برج ها بوده که در طرح اصلی وجود ندارد.

ویژگی برج خنک کن فایبرگلاس مکعبی :

بدنه یکپارچه کامپوزیتی محکم و صلب

تنوع رنگ و زیبایی در شکل ظاهری

پوشش ویژه NPG و مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش و ضربه پذیر ادامه خواندن “برج خنک کن فایبرگلاس مکعبی  “

دبی جریان بهینه در فیلترهای شنی تحت فشار (سرعت)

برای بیشتر شدن اثر فیلتر ، باید مطمئن شد آب در دبی بهینه خود میباشد. مهم ترین یافته ها از تست ها نشان میدهد که سرعت بالای جریان روی فیلتراسیون و زمان لازم برای جمع کردن آلودگی ها تاثیر دارد . سرعت بالای جریان، سبب کوتاه تر شدن زمان فیلتراسیون گشته و تصفیه را سخت تر میکند. “سرعت بالا” به معنی سرعتی بیش از حد معین در لوله می باشد .مثلا سرعت  fps10 سرعت بالایی است .این مقدار حدودا gpm 70 در لوله PVC 1 اینچی و   10 gpm برای لوله PVC 2 اینچی مطلوب میباشد .برخی از مهندسین ادعا میکنند ، سرعت بالاتر، تصفیه بهتر .ولی این چیزی مغایر با آن است که در عمل اتفاق می افتد. اگر شما در یک فیلتر جریان سریع آب را عبور دهید عملا فیلتر فرصت گرفتن میکروب ها و باکتری ها را نخواهد داشت. مشکل سرعت بالا این است که شما فقط جریان را از درون فیلتر میرانید بدون اینکه عمل خاصی روی آب انجام شود . ادامه خواندن “دبی جریان بهینه در فیلترهای شنی تحت فشار (سرعت)”

برج های افشانک های گاز زدا

 دگازر

گاززدا  برجی است که در آن آب توسط افشانک هایی از بالا به پایین پاشیده شده و هوا به کمک یک هواده (بلوئر) از پایین برج به بالا دمیده می شود .از دستگاه گاززدا بیشتر برای زدودن دی اکسید کربن از آب و در نتیجه افزایش pH   استفاده می شود . ادامه خواندن “برج های افشانک های گاز زدا”

مزایا مخازن نگهداری آب GRP

در خصوص مخازن GRP با تکنولو‍‍ژی تولید  SMG برخی نکات قابل ذکر می باشد که به ترتیب در زیر ارائه می گردد.

  • از آنجا که بدنه این مخازن به صورت Sheet Mold تولید می گردد (بصورت پنل و چینش به صورت پازل)، قابلیت ساخت در حجم های متفاوت از بسیار تا کوچک تا بسیار بزرگ (از 1m3 تا 10,000 m3 ) و نیز احداث در مکان های مختلف حتی در محیط های بسته با ورودهای کوچک که امکان ورود یا خروج مخازن دیگر وجود ندارد را به راحتی در اختیار مجری طرح قرار می دهد.

ادامه خواندن “مزایا مخازن نگهداری آب GRP”