مشخصات سیستم های UV

کاهش دهنده باکتری،ویروس و تک یاختگان

ضد عفونی ساده،سالم و موثر

انجام عمل ضد عفونی بدون استفاده از مواد شیمیایی ادامه خواندن “مشخصات سیستم های UV”

خواص درمانی آب قلیایی و مزایای سیستم uv

خواص درمانی آب قلیایی :

  • کاهش خطر حملات قلبی و بیماری های قلبی و عروقی
  • کاهش میزان خستگی و رفع خواب آلودگی
  • افزایش آب رسانی به اندام های بدن با تولید خوشه های ریز مولکولی آب
  • کاهش وزن و تناسب اندام
  • بهبود کارکرد دستگاه گوارش و جلوگیری از سوزش معده
  • کاهش استرس و کاهش کوفتگی و درد عضلانی
  • افزایش ایمنی بدن با افزایش اکسیژن رسانی به سلول های بدن و دفع سموم از بدن ادامه خواندن “خواص درمانی آب قلیایی و مزایای سیستم uv”

عوامل مهم موثر در گندزدائی با کلر

در صورتی که دستگاه بیشتر از یک روز از سرویس خارج می‌گردد باید سرکه شویی شود.

عوامل مهم موثر در گندزدائی با کلر :

غلظت کلر :با بالا رفتن میزان غلظت کلر توان گندزدائی آن افزایش می‌یابد.

زمان تماس کلر با آب : با افزایش زمان تماس کلر با آب ، تاثیرگندزدائی کلر بیشتر میگردد. لذا به غلظت کلر کمتری نیاز می‌باشد. ادامه خواندن “عوامل مهم موثر در گندزدائی با کلر”

نانو سنسورها در تصفیه آب و پساب

از آنجائی که بسیاری از خواصی که انتظار می‌رود توسط سنسورها اندازه‌گیری شود در سطح مولکولی یا اتمی‌هستند از نانوتکنولوژی در کاربردهای حسگری یا شناسایی استفاده زیادی می‌شود. ادامه خواندن “نانو سنسورها در تصفیه آب و پساب”

روش‌های تصفیه آب خانگی

بررسی روش‌های تصفیه آب خانگی و کاربرد آنها
دستگاههای تصفیه آب خانگی برای حذف یا کاهـش مواد زائد آب آشامیدنی بکار میروند. این مواد عمدتا عبارتند از :
الف) سختی آب
ب) کلر و ترکیبات بیماریزای کلر
ج) فلزات سنگین
د) آلودگی‌های میکربی
در زیر به بررسی این پارامترها و روشهای تصفیه آن‌ها می‌پردازیم :
۱) مواد زائد آب ادامه خواندن “روش‌های تصفیه آب خانگی”

ضد عفونی سیستم انتقال (لوله ها تانک های ذخیره)

ضد عفونی سیستم انتقال (لوله ها تانک های ذخیره) :

پس از اتمام عملیات فراوری جهت شستشو و استریل خطوط تولید آب با غلظت بالای ازن پیشنهاد می گردد در این قسمت یک دستگاه ازن ژنراتور در نزدیکترن مکان نسبت به مخزن نهایی نصب می گردد و ازن به صورت مداوم با غلظت بالا در آب تزریق شده و آبی با خاصیت استریل کنندگی بالا تولید می کند که می تواند باعث از بین رفتن باکتری ها، قارچ ها، بیو فیلم ها کاهش ادامه خواندن “ضد عفونی سیستم انتقال (لوله ها تانک های ذخیره)”

فواید ازن در تصفیه آب

ازن فرم مولکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن به یکدیگر متصل شده اند اتم اکسیژن اضافی در ساختار ازن آنرا به قویترین اکسیدکننده و ضدعفونی کننده ی کاملا طبیعی تبدیل کرده است ازن بسیار ناپایدار بوده و تحت شرایط عادی به سرعت تجزیه می شود بنابراین ادامه خواندن “فواید ازن در تصفیه آب”

مضرات سختی آب در منازل

آیا شما در منطقه ای با آب سخت زندگی می کنند؟

اگر چنین است ، شما احتمالا با مانده ناخوشا یند آب سخت در سینک ظرفشویی ، داخل کولرهای منازل ، و سطوح ترک آشنا هستید. سپرده رسوب آهک حتی می توانید مانع لوله کشی ، به طور بالقوه منجر به تعمیرات پرهزینه شود. نرم کننده آب طراحی شده اند که به مواد معدنی از آب خود را در طول تمامی قسمت خانه خود ،را از هر گونه خطر های مخرب را از بین می برد ادامه خواندن “مضرات سختی آب در منازل”

هوزینگ های فیلتر دستگاه تصفیه آب

هوزینگ های تک مرحله ای

هوزینگ های تک مرحله ای با ورودی های 1/2 ، 3/4 و 1 اینچی در اندازه های مختلف 7 ، 10 ، و 20 اینچی ، مناسب جهت انواع فیلترها و مصارف مختلف فیلتراسیون آب می باشند.

همچنین هوزینگ های آب گرم تک مرحله ای جهت استفاده در آب گرم تا 80 درجه سانتی گراد می باشند. ادامه خواندن “هوزینگ های فیلتر دستگاه تصفیه آب”

فرآیند RO در تهیه آب آشامیدنی

اسمز معکوس (Reverse Osmosis) ، یا به اختصار RO ، یک تکنولوژی است که تقریبا در هر صنعتی که احتیاج به تفکیک مواد حل شده از حلال باشد (معمولا حلال آب است) عمومیت پیدا کرده است . متداولترین استفاده RO در تهیه آب خالص است . در صنعت ، جهت تهیه آب DM و تصـفیه فاضـلاب بهداشـتی استفاده زیادی از RO می شود . از طریق نمک زدایی آب دریا و حتی بهبود مـزه آب از طریق حذف آلودگیهای مضر  مورد استفاده قرار می گیرد . در سیستم RO از فیلترهایی (غشاء) که معمولا از استات سلولز ، پلی آمید و پلی فنیل اکسید ساخته می شود و دارای منافذ بی نهایت ریز هستند ( کمتر از  0.001µm ) استفاده می گردد . ادامه خواندن “فرآیند RO در تهیه آب آشامیدنی”

چهار روش اصلی دربرطرف کردن آثار آب سخت

1) تبادل یونی

2) استفاده از فسفاتها

3) آهن رباهای دائمی

4)  ضد رسوب الکترومغناطیسی

1)روش تبادل یونی : دراین روش، یون های مزاحم کلسیم و منیزیم را معمولاً به کمک رزین از آب خارج می کنند . دستگاه های تبادل یونی نیاز به مخزنی دارند که مملو از ((رزین های)) تبادلی است و رزین ها را باید مجدداً احیاء کرد . یون های کلسیم و منیزیم از آب خارج می شوند و سدیم جایگزین آن می شود از این طریق سختی آب کاهش یافته، مهار می شود . البته جایگزین شدن سدیم نیز مشکلاتی را به همراه دارد .

2)استفاده از فسفات ها : فسفات ها نیزیکی ازعوامل مقابله و مهار یون های آهن و سختی آب به شمارمی روند. به علاوه این مواد با تشکیل یک لایه ی نازک خنثی بر روی سطوح فلزی و ایفای نقش پوشانندگی ، خوردگی فلزات را مهار می کنند .

بلورهای ((پُلی فسفات)) را در محفظه هایی در مسیر جریان آب قرار می دهند . با عبور آب از فیلتر، بلورهای پُلی فسفات به تدریج حل شده و وارد آب می شوند . در حقیقت با این عمل، پلی فسفات ها، یون های کلسیم و منیزیم محلول را احاطه و محاصره می کنند و تمایل آنها را برای ته نشین شدن و تشکیل رسوب کلسیت کاهش می دهند . عیب این روش این است که فسفات ها غذای مورد علاقه ی باکتری ها هستند بنابراین مشکل دیگری به وجود می آید و آن ، مشکل رشد باکتری ها است . ضمناً با تمام شدن بلور فسفات ها ، باید دوباره مخزن را از این مواد پر کرد و در ابعاد صنعتی فاقد توجیه اقتصادی می باشد . ادامه خواندن “چهار روش اصلی دربرطرف کردن آثار آب سخت”

پکیج کلرزنی – شرکت

با بهره‌ گیری از آخرین فن‌آوری‌های روز دنیا و متخصصین مجرب در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های تصفیه آب و فاضلاب مفتخر به ارائه خدمات ذیل می باشد :

کلر زنی دارای کاربردی گسترده در صنعت تصفیه آب و فاضلاب است و درحال حاضر از بین مواد گندزدا استفاده از کلر برای گندزدایی بدلیل ارزان بودن و قدرت میکروب کشی و اثر ابقایی نسبتاً خوب آن ، متداول ترین روش در دنیا و از جمله کشور ما می باشد کلر را می توان بصورت گاز کلر و کلر مایع استفاده نمود. ادامه خواندن “پکیج کلرزنی – شرکت”