حذف گاز دی اکسیدکربن از آب

1- سیستم تزریق اسید کلریدریک :

:: جهت سهولت در جداسازی گازهای محلول در آب،PH آب ورودی توسط سیستم تزریق اسید تنظیم می‌گردد.

2- دمنده هوا:

:: برای تامین هوای موردنیاز سیستم از یک دمنده هوا با قدرت موتور متناسب و سرعت جریان تنظیم شده استفاده می‌گردد. این دمنده، هوای تازه را با کمترین درصد گاز دی‌اکسیدکربن، به داخل برج جداسازی منتقل می‌کند. ادامه خواندن “حذف گاز دی اکسیدکربن از آب”

سنجش مقدار مواد آلی

برای اندازه گیری مقدار مواد آلی موجود در آب روش های مختلفی وجود دارد از جمله این روش ها اندازه گیری بخش مواد فرار ، اندازه گیری کل مواد جامد ، COD,BOD می باشد . چون اندازه گیری بخش مواد فرار و سنجش کل مواد جامد دارای خطای نسبتا زیادی است. بیشتر از اندازه گیری اکسیژن مورد نیاز بیوشیمیایی (BOD) و اکسیژن مورد نیاز شیمیایی (COD) و اندازه گیری کل کربن آلی (TOC) برای بدست آوردن مقدار مواد آلی موجود در آب استفاده می شود. ادامه خواندن “سنجش مقدار مواد آلی”

اساس کار اسمز معکوس:

اگر یک غشا نیمه تراوا بین دو محلول با غلظتهای متفاوت قرار گیرد، مقداری از حلال از یک طرف غشا به طرف دیگر منتقل می شود. جهت طبیعی حرکت حلال به گونه ای است که محلول غلیظ تر رقیق می شود، سپس آب خالص از غشا عبور کرده و وارد آب شور می شود. ادامه خواندن “اساس کار اسمز معکوس:”

مزایای کاربرد پرتو فرابنفش:

– باکتری کشی و ویروس کشی موثر .

– تاثیر فوری .

– هزینه های سرمایه گذاری و اجرایی کم . ادامه خواندن “مزایای کاربرد پرتو فرابنفش:”

کاربرد سیستم های آب شیرین کن :

  • تهیه آب صنعتی جهت مصارف در بویلرها(دیگ های بخار) ،کولینگ تاورها و کلیه سیستمها حراراتی و برودتی
  • تهیه آب DM جهت مصارف دارویی و بیولوژیکی
  • شیرین سازی آب های شور و سنگین آشامیدن

ادامه خواندن “کاربرد سیستم های آب شیرین کن :”

نیترات در آب آشامیدنی

نیترات در آب آشامیدنی و روش های حذف آن

نیترات اغلب در آبهای آشامیدنی وجود داشته و دلیل آن فعالیت های بشری مانند استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی مانند نیترات پتاسیم و نیترات آمونیوم ، کامل نبودن سیستم سپتیک و دفع نامناسب زباله های صنعتی ، انسانی و حیوانی است. این موارد منبع اصلی تولید نیتروژن بوده که در خاک به نیترات تبدیل می‌شوند و از آنجا که نیترات در آب به صورت محلول است از طریق باران وارد آب های زیر زمینی و در نهایت آب‌های آشامیدنی می‌شود.

عوارض ناشی از نیترات بر روی بدن انسان

نیترات موجود در آب تبخیر نشده و به صورت پایدار در آب باقی می‌ماند. نیترات به طور معمول برای سلامتی خطرناک نبوده اما مصرف مداوم و بیش از اندازه آن می‌تواند اثرات زیادی بر سلامتی انسان به خصوص نوزادان داشته باشد. نیترات با هموگلوبین خون ترکیب شده و سبب اختلال در حمل اکسیژن توسط آن شده و توسط دستگاه گوارش به NO2 تبدیل می‌شود و نوزاد از کمبود اکسیژن رنج ‌برده و سبب نارسایی در نوزادان می‌شود. ادامه خواندن “نیترات در آب آشامیدنی”

مشخصات تکنولوژیکی ژنراتورهای ازن

تست دی الکتریک های ژنراتورها تا دو برابر ولتاژ کاری،حدود 8000 ولت در کارخانه  و قبل از حمل. (توانایی تحمل این ولتاژ برای دی الکتریک های شیشه ایی غیر ممکن می باشد.)

تولید ازن در ولتاژی حدود 4000 ولت که بسیار پایینتر از ولتاژ کاری ژنراتور های با دی الکتریک شیشه ای می باشد.

دارای یک فیوز مجزا برای هر دی الکتریک. ادامه خواندن “مشخصات تکنولوژیکی ژنراتورهای ازن”

ویژگیهای مهم دستگاه تصفیه آب

–  استفاده از کربن اکتیوهائی که از پوسته نارگیل تهیه شده است.

–  استفاده از فیلتر مینرال جهت غنی سازی آب تصفیه شده با سدیم و کلسیم

–  استفاده از روش اسمز معکوس، جهت تصفیه آب بدون اضافه کردن مواد شیمیایی که بنا به توصیه سازمان جهانی بهداشت آب، موثرترین و کاربردی ترین روش برای تصفیه آب های خوراکی می باشد.

–  دارای گیج فشار سنج. ادامه خواندن “ویژگیهای مهم دستگاه تصفیه آب”

استفاده از آب سالم

آب به عنوان اساسی ترین ماده هستی عنصر اصلی حیات انسان و همه موجودات زنده  میباشد.بیش از 60%بدن انسان را آب تشکیل می دهد.و بخاطر وابستگی زیاد انسان به این عنصر حیاتی وجود هر گونه ناخالصی هر چند به میزان اندک تاثیر زیادی بر سلامت انسان دارد. بیش از 700نوع ماده شیمیایی مضر در آب شناسایی شده است که عمدتا ناشی از ورود پساب های صنعتی و فاضلاب های شهری و نفوذ مواد شوینده و سموم آفات نباتی در آب های جاری و زیر زمینی می باشد. ادامه خواندن “استفاده از آب سالم”

ویژگی های دستگاه های تصفیه آب خانگی

  • کاهش طعم و بوی نامطلوب از آب
  • حذف ویروسها و فلزات سنگین و سمی از آب نظیر آرسنیک ، آلومینیوم و نیترات
  • حذف کلر، گازهای فاضلابی از آب
  • حذف نمک ، گچ و ناخالصی های محلول از آب

ادامه خواندن “ویژگی های دستگاه های تصفیه آب خانگی”

آیا مواد معدنی حذف شده در سیستم تصفیه مورد نیاز بدن انسان نیست؟

بر خلاف جا افتادگی اسم آب معدنی بین مردم اکثرا تصور میشود که ویژگی اصلی آب تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن است و اگر این مواد در آب هر چه بیشتر باشد برای بدن تقویت به حساب آمده و کم بودن آن ممکن است باعث کمبود هایی در بدن شود ادامه خواندن “آیا مواد معدنی حذف شده در سیستم تصفیه مورد نیاز بدن انسان نیست؟”

دستگاه تصفیه آب خانگی واترسیف شش مرحله ای بدون پایه

1-مخزن 15 لیتری جهت ذخیره آب تصفیه شده

2-  دارای ابعاد35cm (طول) ، 20(عرض) ،40(ارتفاع)

3- پمپ های بدون صدا و لرزش و دارای شماره سریال جهت شناسایی

ادامه خواندن “دستگاه تصفیه آب خانگی واترسیف شش مرحله ای بدون پایه”