60درصد استان دچار خشکسالی شدید است

مراسم افتتاحیه بهره برداری از سد مخزنی حاجی آباد قائن در استان خراسان برگزار شد. دکتر رضا اردکانیان معاون امور آب وزارت نیرو در این مراسم یکی از محوری ترین برنامه های دولت را مهار آب در کشور ذکر کردو اظهار داشت: در دوره ی 8ساله خاتمی عملیات احداث بیش از 40 سد مخزنی بزرگ به اتمام رسیده است و امسال نیز در تاریخ تأمین و مهار آبهای سطحی کشور یک سال استثنایی خواهد بود.

ادامه خواندن “60درصد استان دچار خشکسالی شدید است”

برج های افشانک های گاز زدا

 دگازر

گاززدا  برجی است که در آن آب توسط افشانک هایی از بالا به پایین پاشیده شده و هوا به کمک یک هواده (بلوئر) از پایین برج به بالا دمیده می شود .از دستگاه گاززدا بیشتر برای زدودن دی اکسید کربن از آب و در نتیجه افزایش pH   استفاده می شود . ادامه خواندن “برج های افشانک های گاز زدا”

حذف کلر آزاد موجود در آب توسط فیلتر کربن اکتیو

فیلتر کربن اکتیو

کاربرد اصلی این فیلترها حذف کلر آزاد موجود در آب (بااستفاده از فرآیند جذب سطحی) ، حذف بو و رنگ و مواد آلی می باشد .کربن فعال به گروهی از مواد اطلاق می شود که مساحت سطح داخلی بالا ، تخلخل و قابلیت جذب گازها و مایعات شیمیایی را دارند . باتوجه به نوع مواد خام مصرفی ، کربن های فعال دارای اندازه منفذ و شکل های متفاوت هستند و از طرفی باتوجه به اندازه منفذ و توزیع اندازه دارای گستره و ویژه ای هستند . ادامه خواندن “حذف کلر آزاد موجود در آب توسط فیلتر کربن اکتیو”

تهران پایتختی که شتابان به خشکی می گراید

پیش بینی می شود که تقاضای آب آشامیدنی و بهداشتی تاسال 1400 به بیش از دوبرابر شرایط کنونی برسد . به این ترتیب ، ایران نیز وضعیتی مطلوب تر از متوسط جهانی ندارد و باید دنبال راه چاره ای برای کنترل این بحران و نه جلوگیری باشد . ادامه خواندن “تهران پایتختی که شتابان به خشکی می گراید”

شرکت سوآب در صنعت آب و فاضلاب

شرکت سو آب در صنعت آب و فاضلاب ، آمادگی خود را جهت ارائه خدمات، مشاوره، رطراحی، تولید و اجرای سیستم های ذیل اعلام می دارد.

 • سیستم های تصفیه آبهای صنعتی و بهداشتی
 • سیستم های تصفیه فاضلاب های شهری و صنعتی
 • سیستم های آبرسانی تحت فشار
 • دستگاه های تصفیه آب استخر،جکوزی و حوضچه آب سرد
 • تجهیزات حمام های سونای خشک و بخار
 • دستگاه های سختی گیر آب در دو مدل تمام اتو ماتیک و نیمه اتوماتیک
 • دستگاه های اسمز معکوس (RO) جهت شیرین کردن آبهای شور و تهیه آب خالص جهت صنایع الکترونیک ،داروسازی و آبکاری
 • فیلترهای شنی تت فشار در دو مدل عمودی و افقی ، فیلترهای کارتریجی و هیدرو سیلکون جهت حذف گل و لای و مواد معلق در آب
 • دستگاه حذف قلیائیت برای جلوگیری از خوردگی در سیستم های حرارتی
 • تهیه دستگاه حذف آهن و دی گاز در جهت حذف گاز CO2 محلول در آب
 • پکیج های تزریق کننده مواد شیمیایی جهت دیگ های بخار، برج های خنک کننده، آب آشامیدنی و رسوب زدایی

ادامه خواندن “شرکت سوآب در صنعت آب و فاضلاب”

منابع تأمین آب در تهران دستگاه تصفیه آب

سهم سرانه آب در تهران بسیار پایین تر از حتی میانگین کشوری است ، آب تهران از چه منابعی تأمین می شود ؟

در تهران توان و تنوع منابع آب زیاد نیست ، زیرا آب مردم را از چند رودخانه محدود دشتهای استان تهران تأمین می کنیم . رودخانه هایی که به طور عمده به سمت شهرهای پر جمعیتی مانند تهران و کرج می آْیند که دست کم 9 میلیون نفر جمعیت شهری را در خود جای داده اند و به معنای دیگر 70 % جمعیت شهری در این مناطق سکونت دارند . ادامه خواندن “منابع تأمین آب در تهران دستگاه تصفیه آب”

مزایا مخازن نگهداری آب GRP

در خصوص مخازن GRP با تکنولو‍‍ژی تولید  SMG برخی نکات قابل ذکر می باشد که به ترتیب در زیر ارائه می گردد.

 • از آنجا که بدنه این مخازن به صورت Sheet Mold تولید می گردد (بصورت پنل و چینش به صورت پازل)، قابلیت ساخت در حجم های متفاوت از بسیار تا کوچک تا بسیار بزرگ (از 1m3 تا 10,000 m3 ) و نیز احداث در مکان های مختلف حتی در محیط های بسته با ورودهای کوچک که امکان ورود یا خروج مخازن دیگر وجود ندارد را به راحتی در اختیار مجری طرح قرار می دهد.

ادامه خواندن “مزایا مخازن نگهداری آب GRP”

مزایای کمی سیستمهای آبیاری تحت فشار

یکی از راهکارهای مهم بهینه سازی مصرف آب کشاورزی، توسعه سیستمهای آبیاری تحت فشار است. بطور کلی به کلیه روشهای آبیاری که در آنها آب مورد نیاز گیاه از طریق مجازی بسته با فشار بیش از 1 اتمسفر به پای گیاه میرسد یا بروی گیاه پاشیده می شود.روشهای آبیاری تحت فشار (Irrigation System Pressurized ) گفته می شود .

مزایای کمی:

1) راندمان آبیاری، متوسط راندمان  آبیاری کلیه  روش های آبیاری تحت فشار در کشور حدود 75% است در حالیکه در روش های آبیاری سطحی راندمان آبیاری در کشور حدود 38-40  درصد می باشد. ادامه خواندن “مزایای کمی سیستمهای آبیاری تحت فشار”