آینده مبهم آب در منطقه خاورمیانه

سازمان ملل متحده ناقوس خطر را برای کمبود آب به صدا در آورده است. در بیانیه سازمان ملل متحد در زمینه توسعه آب جهانی پیش بینی شده که میانگین کاهش آبهای در دسترس جهان در بیست سال آینده به یک سوم کاهش یابد.این بیانه اشاره می کند که 10 کشوری که بیش از همه با این مشکل رو به رو خواهند بود.عبارتنداز: کویت، نوار غزه، امارات متحدعربی، جزایر باهاما، قطر،سنگاپورو…. از این آمار و ارقام حاصل می شود که سکنه عرب منطقه خاور میانه در بحران این کشورها گرفتار خواهند آمد. ادامه خواندن “آینده مبهم آب در منطقه خاورمیانه”

ظرفیت فعالیت صنعت برق آبی در کشور

ابتدای فعالیت صنعت برق تا سال 76، مجموع ظرفیت نصب شده برق آبی 2 هزار مگاوات بوده و از سال 76 تا کنون 2500 مگاوات یعنی 120 درصد به ظرفیت برق کشور اضافه شده است.و در طول برنامه چهارم 4تا5 هزار مگاوات انرژی برق آبی وارد مدار می شود که حاصل اجرای پروژه های سدهای بزرگ آبی است.

ادامه خواندن “ظرفیت فعالیت صنعت برق آبی در کشور”

بهره برداری از سدهای مخزنی 12 میلیارد متر مکعب آبهای سطحی کشور

سدهای مخزنی در دست اجرا که 86 سد در سطح کشور است ، باید تا پایان برنامه چهارم سال 1388 به اتمام برسد . وزیر نیرو گفت : در برنامه چهارم توسعه اقتصادی مهار آب های سطحی و افزایش ظرفیت تولید انرژی برق جزء اولویتهای توسعه زیر بناهای کشور است . وی افزود : با بهره برداری از سدهای مخزنی در دست اجراحدود 12 میلیارد متر مکعب از آبهای سطحی کشور مهار و قابل استفاده خواهد شد . وزیر نیرو در خصوص توسعه ظرفیت انرژی برق گفت : با توجه به رشد بالای مصرف برق در کشور ، باید به طور متوسط سالی حدود 3 هزار مگاوات ظرفیت جدید به نیروگاههای کشور اضافه شود که برنامه ریزی در این جهت صورت گرفته است . ادامه خواندن “بهره برداری از سدهای مخزنی 12 میلیارد متر مکعب آبهای سطحی کشور”

230  میلیون متر مکعب از مخازن سدها با رسوب پر می شود

مدیر کل امور اجرایی آبخیز وزارت جهاد کشاورزی افزود : اعتباراتی که برای آبخیز داری پیش بینی شده تحت هیچ شرایط جوابگوی جلوگیری از رسوب نیست .

وی اضافه کرد : در سال 83 برای طرح هایی که خارج از حوزه سد می باشند 800 میلیارد ریال در نظرگرفته شده که در استان های مختلف استفاده خواهد شد . وی بدون اینکه به آمار اعتبارات سالهای گذشته اشاره کند گفت : این اعتبارات در سال جاری افزایش یافته ولی برای اجرای کامل طرح های آبخیزداری کافی نیست . ادامه خواندن “230  میلیون متر مکعب از مخازن سدها با رسوب پر می شود”

تأمین منابع مستقیم آبی

منابع آبی بطور مستقیم تأمین می شود

مدت طولانی است که شیوه های ساختاری توسعه منابع آب از طریق ساخت سد، حفاظت از منابع آب رودخانه ها و … مرسوم مورد توجه و استفاده بوده است. ادامه خواندن “تأمین منابع مستقیم آبی”

موارد استفاده از دستگاه دیونایزر در صنایع آب و فاضلاب

این دستگاه دارای یک مخزن عمودی با جنس بدنه استنلس استیل و یا کربن استیل با پوشش داخلی فایبر گلاس و یا rubber (به علت خوردگی بالا) بوده و برای نمک زدایی کامل آب با استفاده از بستری شامل رزین های آنیونی و کاتیونی قوی مورد استفاده  قرارمی گیرد.برای احیای این سیستم از محلول های اسید کلریدریک و یا رسولفوریک وسود (NAOH)استفاده می شود.
ادامه خواندن “موارد استفاده از دستگاه دیونایزر در صنایع آب و فاضلاب”

بازدارنده ی رسوب و خوردگی در برجهای خنک کننده

این ماده بر پایه فسفونیت ها(PHOSPHONATE) بوده و برای جلوگیری از تشکیل رسوب و خوردگی در برج ها ی خنک کننده، چیلرها و کلیه سیستم های خنک کننده سیکل باز مصرف می گردد.این محصول جایگزین مناسبی است برای پلی فسفات ها ، ادامه خواندن “بازدارنده ی رسوب و خوردگی در برجهای خنک کننده”

بایوساید هاو مواد آنتی باکتریال

ماده ضد میکروب و بیودیسپرسنت برای آب های صنعتی

ماده ای است بر پایه ترکیبات چهارتایی آمونیوم که حتی در غلظت های پایین تر دارای قدرت باکتریو استاتیک و باکتریوساید (میکروب کش) مطلوب می باشد . ادامه خواندن “بایوساید هاو مواد آنتی باکتریال”

ماده رسوب زدا

رسوب زدا برای فلزات سخت

محصولی است بر پایه اسیدکلریدریک (HCl) که در ترکیب آن ممانعت کننده نیز برای جلوگیری از آسیب به سطح فلزات وجود دارد . این ماده برای انحلال رسوبات معدنی شامل ترکیبات منیزیم و کلسیم ، اکسیدهای آلومینیوم به کار می رود . این ماده برای استفاده در سیستم هایی که از فازات سخت مانند آهن و مس ساخته شده اند ، بوده و استفاده از آن برا ی فلزات نرم مانند قلع ، روی ، برنج و آلومینیوم مجاز نمی باشد . ادامه خواندن “ماده رسوب زدا”

فعالیت عمده شرکت

 

  • طراحی ، ساخت ، نصب و راه اندازی و ارائه روش های بهره برداری سیستم های اسمز معکوس (RO) ، اولترافیلتر و نانوفیلتر به منظور:
  • شیرین کردن آب دریا و تولید آب آشامیدنی
  • تأمین آب بدون یون جهت فرآیندهای صنعتی، بویلرها،نیروگاه ها و صنایع مختلف دیگر
  • تصفیه پساب های صنایع آبکاری استخراج و تلغیظ کانیها
  • استفاده در فرآیند صنایع غذایی، لبنی، دارویی و الکترونیک

ادامه خواندن “فعالیت عمده شرکت”

طراحی فاضلاب تهران و اجرای شبکه توزیع آب

هم اکنون به طور میانگین 34 % آب تهران از سد کرج ، 33% از سدهای لار و لتیان و 33% نیز از 390 حلقه چاه و سفره های زیر زمینی این منطقه تأمین میشود این در حالی است که دولت هنوز برای طرح های فاضلاب این استان و به ویژه تهران که یکی از مهمترین پروژه های زیست محیطی و آبی کشور محسوب می شود ، اعتبار لازم را اختصاص نداده است . ادامه خواندن “طراحی فاضلاب تهران و اجرای شبکه توزیع آب”

سقوط به سوی بحران آب در تهران

 

کمبود آب همواره سبب بروز بحرانهایی در نقاطی از قاره های آفریقا ، آسیا و آمریکا شده است  ، 90% آبهای جهان شور هستند و تنها 2 % ، آبهای شیرین هستند که همه آن نیز در دسترس نیست . در سال 2002 از مجموع آبی که از منابع موجود برداشت شده است حدود 70 % برای مصارف کشاورزی مصرف شده است . بیش از یک میلیارد نفر در جهان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند .

منابع خبری سازمان ملل متحد در طول پنج سال گذشته به صورت پی در پی این آمار را اعلام کرده و بر وجود کم آبی در جهان هشدار داده اند.مطالعتت نشان می دهد که ذتا سال 2025 حدود یک و نیم میلیارد نفر به جمعیت جهان افزوده می شود و با این حساب سرانه آب شیرین  در جهان از 8 هزار متر مکعب به 5 هزار متر مکعب در سال کاهش خواهد یافت  ، این آمار حاکی از آن است که آفریقای جنوبی و آسیای غربی به ویژه کشورهای عربی و ایران در معرض بیشترین مشکل کم آبی هستند . این در حالی است که کارشناسان منابع آبی در خاورمیانه نیز به مشکل بحران آب تأکید فراوان دارند . ادامه خواندن “سقوط به سوی بحران آب در تهران”